مقالات

نصب چوب ترمو وود

اجرا و نصب چوب ترمو وود

نصب چوب ترمو وود در مکان هایی که حاوی رطوبت بالایی است استفاده می شود. به طور کلی ترمو وود چوبی است که با حرارت و با استفاده از روش های کاملاً طبیعی حرارت و بخار تولید می شود. عملیات حرارتی خواص چوب را بهبود می بخشد و طیف وسیعی از کاربردها را برای استفاده در خارج از منزل یا داخل ساختمان باز می کند.

 

نصب چوب ترمو وود ، ایمن و سالم برای تراس، کفپوش و فضای داخلی سونا

 

قرن هاست که مشخص شده است که سوزاندن سطح چوب در آتش باز باعث دوام بیشتر آن در استفاده بیرونی می شود. حتی وایکینگ ها نیز از نصب چوب ترمو وود در سازه های بیرونی مانند نرده ها استفاده می کردند.

خشک کردن چوب سطح رطوبت آن را کاهش می دهد. این کاهش به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای انتخاب سطح رطوبت نهایی، باید موقعیت جغرافیایی را در نظر بگیریم که چوب پس از ساخت در آن مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به سطح رطوبت منطقه، انتخاب و نصب چوب ترمو وود متفاوت است. زمانی که سطح رطوبت چوب کمتر یا بیشتر از رطوبت محیط باشد، چوب با از دست دادن یا جذب رطوبت با محیط به تعادل می رسد. این فرآیند می تواند باعث ایجاد کشش در چوب شود که می تواند منجر به مسائلی مانند ترک خوردن، تغییر شکل، تغییر اندازه و غیره شود.

چوب ترمو ود از یک فرآیند تولید اختراع شده استفاده می کند و یک علامت تجاری ثبت شده است که فقط توسط شرکت های دارای مجوز که اعضای انجمن بین المللی هستند قابل استفاده است. یک شخص ثالث مستقل بر تولید آن نظارت دارد. بنابراین، وقتی چوب ترموود را از ما خریداری می‌کنید، می‌دانید که انتخابی سالم و ایمن از نظر محیطی دارید و محصولی با کیفیت واقعی دریافت می‌کنید.

 

اجرا چوب ترمو وود در نمای ساختمان ها

 

 

نصب چوب ترمو وود

 

 

فرآیند دمایی چوب ترموود

 

قبل از نصب چوب ترمو وود فرآیندهای عملیات حرارتی مختلفی بر روی چوب مرطوب انجام می شود که می تواند به تثبیت ابعاد چوب کمک کند. چوب در حالت طبیعی واکنش پذیری بالایی با محیط دارد. برای قابل استفاده کردن چوب ها برای مدت زمان طولانی به آن تحت شرایط مختلف حرارت می دهند. با این حال همچنان حالت حیاتی دارد و با رطوبت محیط واکنش می دهد. اما با این تفاوت که سرعت این واکنش در چوب حرارت داده شده، به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند. ماشینی که با این فرآیند چوب را پردازش می کند، ماشین ترمو وود نامیده می شود. برش های چوب را برخلاف چوب آغشته به فشار، می توان در سیستم های ضایعاتی معمولی سوزاند و یا بازیافت کرد.

 

چوب ترمو ود با دوام عالی و پایداری ابعادی

 

نصب چوب ترمو وود یک جایگزین مناسب برای محیط زیست برای چوب آغشته به فشار است. درمان طبیعی با دمای بالا باعث می شود این چوب در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، قارچ ها و پوسیدگی مقاوم باشد. دستگاه چوب ترمو با اعمال حرارت و فشار زیاد به چوب واکنش های شیمیایی در داخل چوب ایجاد می کند. چوب پس از انجام فرآیند تغییر ابعاد جزئی خواهد داشت، اما پس از اتمام فرآیند، دیگر تحت تأثیر تنش قرار نمی گیرد.

 

مزایای چوب ترمو

 

ترمووود به دلیل مقاومت در برابر پوسیدگی، رطوبت کمتر و رسانایی حرارتی کمتر در مقایسه با چوب تصفیه نشده، از نظر ابعادی پایدار، با دوام و دارای عایق خوبی است. شکل خود را حفظ می کند و در برابر شرایط آب و هوایی در حال تغییر مقاومت می کند. بنابراین می توانید نصب چوب ترمو وود را در خارج از منزل استفاده کنید به شرطی که با نگهداری منظم و درمان سطحی از آن مراقبت کنید تا در برابر اثرات طبیعی هوا و قرار گرفتن در معرض نور خورشید محافظت کنید.

 

لینک مرتبط : قیمت چوب ترمو وود

 

 

 

اسلوپاینت متخصص در نصب چوب ترمو وود

 

 

 

کاربردهای متنوع در نصب چوب ترمو وود

 

پس از عملیات حرارتی، چوب رنگی همگن با رنگی غنی و قهوه ای طلایی در سراسر قطعه نشان می دهد که رگه طبیعی چوب را به نمایش می گذارد. چوب ترمووود در دو رنگ قهوه ای روشن یا قهوه ای تیره تولید می شود. رنگ آن بر اساس نوع چوب متفاوت است. به عنوان مثال، چوب بلوط قهوه ای روشن می شود در حالی که چوب فندق قهوه ای تیره می شود. به یاد داشته باشید، چوبی که به درستی درمان شده است باید کاملا قهوه ای شود. برخی از شرکت ها از رنگ های مصنوعی برای رنگ آمیزی چوب به رنگ قهوه ای مناسب استفاده می کنند و آن را به عنوان چوب عملیات حرارتی شده می فروشند، اما اگر چوب را برش دهید، می بینید که مرکز آن اصلا قهوه ای نیست. بنابراین اگر می خواهید چوب ترموود بخرید، مطمئن شوید که چوب کاملا قهوه ای است.

تشخیص چوب ترمو وود با کیفیت کار متخصص است اما به طور معمول، چوب ترمو به دلیل از دست دادن مقادیر بالای رطوبت، از چوب معمولی سبک تر است. به طوری که در ابتدا رطوبت چوب به ۰% می رسد و سپس برای افزایش مقاومت مکانیکی چوب ترمو ، دوباره رطوبت تا سطح حدوداً ۵% به آن اضافه می شود. به علاوه چوب ترموود سطح روغنی دارد. در نتیجه منعکس کردن نور خورشید به دلیل سطح روغنی و وزن، از راه های تشخیص چوب ترمو وود اصیل هستند. همه این ویژگی ها در قیمت چو ترمو وود تاثیر مستقیم دارند.

۴.۸/۵ - (۶ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *