مقالات

تراس ترموود

تراس ترموود

تراس ترموود را می توان از چوب ترمو ایرانی یا خارجی ساخت. استفاده از چوب ترموود به لحاظ طول عمر بالایی که دارد بسیار مناسب برای تراس ترموود است.

 

تراس ترموود یا تراس کامپوزیت

 

وقتی زمان ساخت یا بازسازی تراس فرا می رسد، گزینه های بیشتری نسبت به قبل در اختیار صاحبان خانه قرار دارد. به همین دلیل با تعداد محصولات موجود در بازار، به راحتی می توان غرق شد و یک انتخاب ناقص انجام داد.

انتخاب بین یک تراس کامپوزیت و یک تراس چوب واقعی، ترکیبی از اولویت ها، انتظارات و دانش است. بیایید مزایا و معایب هرکدام را تجزیه و تحلیل کنیم تا تمام اطلاعاتی که برای انتخاب درست برای نیازهای خود نیاز دارید را کسب کنید.

 

تراس چوب ترمووود شبیه چوب های دیگر نیست

 

اگر در مورد تفاوت بین تراس چوبی و کفپوش کامپوزیت تحقیق کنید، به راحتی می توانید فکر کنید که کامپوزیت ها دوام بیشتری دارند. اما OsloPaint به طرز ماهرانه ای چوب های اصلاح شده حرارتی درست می کند.

فرآیند اصلاح چوب، منجر به تولید محصولات چوب واقعی می شود که دارای مقاومت باورنکردنی در برابر رطوبت هستند. رتبه بندی مقاومت در برابر پوسیدگی چوب ترموود ۲۰+ سال است. فرآیند اصلاح، چوبی را ارائه می دهد که از نظر کیفیت، دوام و قوام بسیار فراتر از کفپوش چوبی استاندارد است.

کامپوزیت ها به طور خاص برای غلبه بر بسیاری از مشکلات چوب ساخته شدند. بنابراین چرا ما چوب ترموود را با کامپوزیت ها مقایسه می کنیم؟

 

 

 

تراس ترموود

 

مقاله پیشنهادی : رنگ چوب روسی

مقاومت در برابر آب و هوا

 

به طور کلی، کامپوزیت ها فاقد یکپارچگی ساختاری چوب هستند. کامپوزیت ها همانطور که از نامشان پیداست از ترکیبی از الیاف پلاستیکی و چوبی به وجود می آیند. چسب ها در کنار هم قرار می گیرند و به سادگی به اندازه الیاف چوب طبیعی قوی نیستند. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض باران و نور خورشید، تراس ساخته شده از کامپوزیت را به مرور زمان با ساییدگی چسب، ضعیف می‌کند و باعث لایه‌پوش شدن، شکافتن یا شکستن ناخوشایند و بالقوه خطرناک می‌شود.

ولی تراس ترموود جذب رطوبت را به شدت کاهش می دهد، بنابراین چرخه باران/خورشید خرابی کمتری ایجاد می کند. در واقع، نور خورشید تکامل رنگ ترموود را تسریع می‌کند و شما را در مدت زمان کمتری به نقره‌ای کهنه شده زیبا می رساند.

 

رنگ ترمووود

 

تکامل رنگ ترموود یک سفر منحصر به فرد است. با گذشت زمان، یک تراس ترموود از رنگ چوب طبیعی اصلی خود به نقره ای نفس گیر تبدیل می شود. این تغییر معمولاً طی شش ماه تا یک سال اتفاق می افتد، اما سرعت آن به آب و هوا و شرایط آب و هوایی شما بستگی دارد. اگر می‌خواهید چوبتان به رنگ خود باقی بماند، روغن‌کاری دوره‌ای آن باعث می‌شود که رنگ ثابت و زیبایی که از فرآیند اصلاح حاصل شده است، حفظ شود. از سوی دیگر، کامپوزیت ها به مرور زمان محو می شوند و حفظ رنگ ثابت در همه تخته ها و در هر شرایط آب و هوایی یک چالش است. اکثر کامپوزیت ها در تعداد بسیار محدودی از رنگ ها، از رنگ های مبهم مانند چوب تا خاکستری یک بعدی تولید می شوند. در حالی که یک کامپوزیت بسیار گران قیمت ممکن است شباهت زیادی به چوب داشته باشد، اما در پایان روز، فقط چوب واقعی زیبایی شناسی چوب را به شما می‌دهد. البته همه آن‌ها را نمی‌خواهند، و اگر چیزی که به دنبال آن هستید تراسی شبیه پلاستیک باشد، کامپوزیت ها انتخابی برتر هستند.

 

مقاومت تراس ترموود در برابر پوسیدگی

 

یک نقطه مشترک مقایسه بین تراس های کامپوزیت و تراس های چوبی مقاومت در برابر پوسیدگی است. علاقه مندان به کامپوزیت به سرعت به این نکته اشاره می کنند که عرشه های چوبی تنها ۱۰ تا ۱۲ سال دوام خواهند داشت. اما به یاد داشته باشید – چوب ترموود مانند چوب های دیگر نیست. این بهتر است.

ترمووودهای اسلوپاینت درجه مقاومت پوسیدگی ۱۵ تا ۲۰ سال دارند. به علاوه با پوشش رنگ ترمو و … این اعداد افزایش نیز می یابد.

درجه بندی مقاومت چوب ترمو مهم است زیرا موادی که رطوبت را جذب می کنند، بستری برای رشد کپک هستند و پوسیده می شوند. بنابراین در حالی که برخی از کامپوزیت ها ممکن است دارای رتبه بندی مقاومت در برابر پوسیدگی باشند، مطمئن شوید که می دانید چه چیزی می خرید و آیا به درمان های اضافی نیاز دارد یا خیر.

 

 

 

تراس ترموود

 

 

اسلوپاینت به شما خدمات کفپوش ترموود ، تراس ترمو وود و چوب ترمو را با کیفیت و گارانتی شرکت می دهد. برای هر گونه سوال یا مشکل می توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید. کیفیت بالا و یکنواخت تولید ما بر اساس یک زنجیره لجستیک است که از جنگل تا محصول نهایی با دقت مدیریت می شود. ما به همراه تامین کنندگان خود تنها بهترین چوب را برای تولید از نظر نوع و کیفیت انتخاب و استفاده می کنیم.

 

Rate this post

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *