مقالات

چوب ترموود ؛ متریالی نوین و مقاوم

چوب ترمووود

در پاسخ به این که چوب ترموود چیست می توانیم به شما بگوییم که، چوب ترموود متریالی نوین است که در برابر عوامل مخرب و آسیب زا مقاومت بالایی دارد. پیشرفت فناوری و تکنولوژی های نوین باعث خلق ایده هایی جدید و کاربردی در زندگی انسان شده است. صنعت دکوراسیون از جمله بخش هایی هستند که تحت تاثیر فناوری های روز قرار دارند. در این راستا مصالح و متریال های جدید و متنوعی معرفی و تولید شده است.

چوب یکی از متریال هایی است که هرگز فراموش نمی شود و همچنان زیبایی خود را حفظ کرده است. چوب به عنوان یک متریال اصلی در دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. نکته ناراحت کننده این است که چوب عمر کوتاهی دارد و با گذر زمان دچار پوسیدگی می شود.

متخصصان روش ‌های نوینی را ابداع کرده اند که بتوانند عمر مفید سازه های چوبی را افزایش دهند. همچنین بتوانند زیبایی چوب را برای مدت طولانی تری حفظ کنند. یکی از این روش ها پختن چوب با حرارت بالا است که چوب ترموود (Thermo Wood) یا چوب ترمو نامیده می شود.

بهتر است بدانید که ترموود با تمامی ابزار های استاندارد تجاری سازگار می باشد و به خوبی کار می کند. اما این نکته خیلی مهم می باشد که در هر قسمت از چوب با توجه به ظرافتی که دارد از چه ابزاری استفاده می شود. جالب است بدانید تیز بودن اره ها بر کیفیت برش چوب بسیار تاثیر گذار می باشد. می توانیم نتیجه بگیریم که اره استفاده شده در برش چوب ترموود می تواند در زیبایی و ظاهر نهایی آن بسیار تاثیر گذار باشد.

 

ترموود ، چوب اصلاح شده

 

همچنین به عبارتی اگر بخواهیم کامل تر بگوییم چوب ترمو وود چیست باید بگوییم که در تعریفی دقیق تر به چوب اصلاح شده یا چوب پخته می گویند. به وسیله حرارت ساختار آن دچار تغییر می ‌شود. در فضایی که خالی از اکسیژن است عملیات پخته شدن انجام می شود، زیرا اکسیژن باعث سوختن چوب می شود. از روش های مختلفی برای حرارت دهی چوب استفاده می شود. از گاز نیتروژن، روغن داغ و  بخار آب نیز استفاده می کنند.‌

حرارت باعث می ‌شود که ساختار مولکولی چوب بشکند. در نتیجه استحکام دیواره سلولی بالا می رود. به عبارت دیگر ویژگی و ساختار چوب بهبود پیدا می‌ کند. در فرایند ساخت چوب ترموود هیچگونه مواد شیمیایی استفاده نمی شود. چوب ترموود از انواع درختان زبان گنجشک، گونه ‌های متنوع کاج، صنوبر، توسکا و توس ساخته می ‌شود.

تمام درختان دارای صمغ و شیره هستند. زمانی که درخت قطع می شود این مواد در تنه درخت باقی می مانند. در نتیجه باعث جذب حشرات و رشد باکتری ها می شود، بنابراین عمر چوب کاهش می یابد. در فرایند ساخت چوب ترمو وود ساختار اصلی چوب که صمغ است تجزیه شده و تمام رطوبت آن خارج می شود. بنابراین باکتری ها در چوب رشد نمی کنند و حشرات نیز جذب نمی شوند.

اتحادیه بین المللی ترموود (Thermo Wood) در کشور فنلاند است. روش حرارتی برای تغییر ساختار چوب اولین بار در کشور فنلاند ابداع شد.

 

 

 

کاربرد چوب ترموود

 

مراحل تولید چوب ترمووود ، خام تا پخته شدن

 

۱- مرحله برش و خشک کردن:

معمولا درخت های پرورشی را برای این کار انتخاب می کنند. درخت قطع شده را برش می دهند و در ابعاد مورد نظر سایز بندی می‌کنند. خشک کردن آن ها توسط بخار دهی و گرما در کوره انجام می ‌شود.

ابتدا چوب های سایز بندی شده را درون کوره قرار می دهند. در مرحله اول دما را تا ۱۰۰ درجه سانتیگراد بالا می ‌برند. در ادامه دما را در مرحله پخت به تدریج افزایش می دهند، تا زمانی که دما به ۱۳۰ درجه برسد. برای اینکه چوب در حین پخته شدن دچار ترک نشود از بخار آب کمک گرفته می ‌شود. یعنی افزایش دما به واسطه بخار آب صورت می گیرد. بخار آب از واکنش های شیمیایی در چوب جلوگیری می کند. طی این فرایند تمام رطوبت چوب خشک می شود.

 

۲- حرارت دادن:

چوب ها درون دستگاه ترموود قرار داده می شوند. حرارت و دما با استفاده از بخار آب افزایش می یابد. دمای چوب را به ۱۸۰ تا ۲۵۰ درجه سانتیگراد می رسانند. البته به طور دلخواه حرارت کم و زیاد نمی ‌شود. تغییر و افزایش دما به استاندارد های ترموود و ایمنی دستگاه وابسته است.

چوب ها به مدت ۲ تا ۳ ساعت در این دما نگهداری می شوند. توجه داشته باشید که به یکباره چوب ها را از کوره پخت خارج نمی کنند. اختلاف دما بین چوب درون کوره و محیط خارج بسیار زیاد است.مرحله هوادهی پس از پایان عمل پخت شروع می ‌شود. چوب ها در این مرحله خشک می شوند. این عمل باعث می شود چوب ها دچار ترک خوردگی نشوند. در این مرحله ۵ تا ۷ درصد رطوبت به چوب ها اضافه می کنند تا در زمان استفاده ترک برندارند. این مرحله، مرحله هوادهی نام دارد که بین ۵ تا ۱۵ ساعت طول می کشد.

 

 ۳- خنک کردن:

مرحله خنک کردن با استفاده از اسپری آب بر روی سطح چوب انجام می ‌شود. دمای چوب ترمو به آرامی کاهش می یابد. باید دما به حدود ۸۰ تا ۹۰ درجه برسد تا رطوبت دهی مجدد انجام شود. در پایان میزان رطوبت چوب ترموود به سطح مورد نظر می رسد. رطوبت مورد نظر عددی بین ۴ تا ۷ درصد را شامل می شود. تمام شیره، صمغ و مواد مغذی چوب از بین رفته و محصول جدید تولید شده است.

برش در ابعاد استاندارد: زمانی که چوب ترمو ود به مرحله نهایی رسید. قطعات آماده شده چوب ترموود را در سایز های مشخص برش می دهند. به دلیل اینکه فاقد رطوبت است خاک اره به صورت گرد بسیار ریز از آن تولید می شود. با کمک تجهیزات خاص خاک اره را از سطح چوب ترموود جدا می کنند.

 

پیشنهاد ما به شما : رنگ ترمو

 

 

 

انواع چوب ترموود

 

 

 

انواع چوب ترموود و استاندارد های آن

 

چوب ترموود S: S نشان دهنده ثبات است. در تولید محصول نهایی ثبات ابعاد چوب و حفظ ویژگی های ظاهری اهمیت دارد. میزان واکشیدگی و همکشیدگی بر اثر تغییرات ناشی از رطوبت در جهت مماس ۶ تا ۸ درصد می باشد. چوب ترمو S بر اساس استاندارد EN 113 در گروه نسبتا بادوام و در طبقه ۳ قرار دارد. در نتیجه در برابر پوسیدگی مقاومت بالایی دارد.

چوب ترمو ود D: D نشان دهنده دوام است. در تولید محصول نهایی دوام زیستی با حفظ ویژگی های ظاهری اهمیت دارد. مطابق با استاندارد EN 113 در گروه با دوام و در طبقه ۲ قرار می گیرد. در برابر پوسیدگی دوام و مقاومت بالایی از خود نشان می دهد.از نظر رنگ ترموود D تیره تر از ترموود S می باشد.

 

مشخصات چوب ترمو وود

 

چوب ترمو وود به دلیل حرارتی که می بیند، در برابر رطوبت بسیار مقاوم می شود. پخت چوب یکی از روش هایی است که در گذشته های بسیار دور هم برای بالا بردن سطح مقاومت چوب مورد استفاده قرار می گرفت. در ادامه برخی از مشخصاتی که این چوب بعد از پخته شدن خواهد داشت را به شما می گوییم.

 • کم بودن میزان سطح رطوبت در چوب که سبب می شود مقاومت آن بسیار بالا برود.
 • بیشتر شدن مقاومت چوب در مقابل پوسیدگی
 • مقاوم شدن چوب در برابر شرایط جوی مختلف
 • از بین رفتن صمغ و دیگر مواد مورد علاقه حشرات در چوب که مانع جذب حشرات موذی به داخل چوب ترمو می شود.
 • جلوگیری از پوسته دادن چوب با گذشت زمان
 • افزایش مقاومت چوب در مقابل تاب برداشتن و یا همان خم شدن
 • کاهش میزان انقباض و انبساط چوب به دلیل نبود رطوبت در داخل آن

مجموعه اسلو پاینت سعی بر این دارد که با  معرفی کردن مشخصات اصلی چوب ترموود بتواند نیاز شما را در برابر تامین کالای درخواستی تان تامین کند.

 

 

 

مزایا چوب ترمو ود

مزایای استفاده از چوب ترمو

 

مزایای استفاده از چوب ترمو به شرح زیر می باشد:

 • نصب سریع و آسان
 • مقاوم در برابر نفوذ حشرات، رشد قارچ و باکتری ها
 • عایق صدا به دلیل وجود هوا در منافذ
 • انعطاف پذیر و دوام بالا
 • مقاوم در برابر تاب برداشتن و تغییر اندازه در محیط باز
 • مقاوم در برابر تغییرات دمایی و رطوبت

 

کاربرد چوب ترموود در نمای داخل و خارج ساختمان

 

امروزه در دکوراسیون داخل و نمای خارجی ساختمان ها به طور گسترده از چوب ترمو ود استفاده می کنند. نمای بیرونی ساختمان شامل:

 • ساخت کفپوش آلاچیق
 • استفاده در نمای ساختمان
 • استفاده برای نرده و سقف بالکن

اگر می خواهید برای نمای بیرونی استفاده می کنید آن را با رنگ ترمو بپوشانید تا مقاومت آن چند برابر شود.  در نتیجه در برابر نور خورشید دچار رنگ پریدگی نمی شود.

موارد استفاده در دکوراسیون داخلی شامل:

 • استفاده برای لوازم منزل مانند میز، صندلی و مبلمان
 • کاربرد چوب ترموود در تولید شلف
 • کاربرد ترموود در ساخت گلدان
 • کاربرد ترموود در کابینت و آشپزخانه
 • کاربرد ترموود در ساختن پله
 • ساخت کفپوش و پارکت در تمام اتاق ها
 • ساخت سونا و استخر
 • روف گاردن ترموود
 • سایبان و لوور
 • ساخت قرنیز و راه پله
 • سازه های زیرکار چوبی

اگر از چوب ترمو وود برای پوشش کف استفاده می کنید از رنگ ترمو شفاف با پایه روغن برای رنگ آمیزی آن استفاده کنید. این نوع رنگ در عمق بیشتری از چوب نفوذ می کند. همچنین در برابر سایش مقاومت بالایی از خود نشان می دهد.

 

 

 

چوب ترموود

تاثیر رطوبت در فرایند چوب ترمو ود

 

در کل سه نوع رطوبت داریم که شامل موارد زیر می شوند :

 • آب بنیادی : این آب در ساختار مولکولی چوب می باشد.
 • آب آغشتگی : معمولا بین صفر تا ۳۰ درصد می باشد که بخش مهمی از رطوبت چوب است.
 • آب آزاد : این میزان رطوبت معمولا بین ۳۰% تا ۲۰۰% می باشد. این میزان درصد بالا به این معنی می باشد که چوب می تواند ۲ برابر وزن خود آب جذب کند.

در حقیقت چوب می تواند همانند اسفنج آب را به خود جذب کند و با محیط خود تبادل رطوبتی داشته باشد. آبی که به داخل چوب نفوذ کرده است می تواند تا مدت ها درون چوب باقی بماند. راه حل این می باشد که با حرارت دادن یا به اصطلاح پختن چوب می توانیم این میزان رطوبت را تا حد بسیار زیادی کاهش دهیم و آن را خشک کنیم.

بعد از پختن چوب به دلیل تغییرات شیمیایی که در ساختار چوب به وجود آمده است، دیگر آب به درون چوب نفوذ نمی کند و به سرعت تبخیر می شود.

رطوبتی که در چوب ترموود وجود دارد می تواند موجب کجی و تغییر شکل محصولات چوبی شود به همین دلیل سعی بر این می باشد که با حرارت دادن چوب ترموود بتوان به میزان زیادی رطوبت را از آن دور کرد تا ماندگاری چوب افزایش پیدا کند.

حرارت دادن چوب در کوره نیز یکی از روش های متداول برای خشک کردن آن می باشد.

لازم است این را بدانید که در هنگام حرارت دادن به چوب از هیچ مواد شیمیایی استفاده نمی شود.

 

 

ترمووود برای دوام بهینه چوب سونا خشک

 

 

کاربرد چوب ترموود

موارد استفاده چوب ترموود بیشتر در کجاها است ؟

 

چوب ترموود در موارد مختلفی استفاده می شود. همان طور که در قبل هم اشاره کردیم، می توانید از این چوب در نمای بیرونی و داخلی ساختمان استفاده نمایید. ترموود بسیار کاربردی می باشد به همین دلیل اگر بخواهیم بیشتر موارد استفاده چوب ترموود را به شما بگوییم، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • استفاده از ترموود به عنوان کفپوش، دیوارپوش و سقف : شما می توانید برای نمای دیوار ها، ساخت سقف های چوبی، کفپوش های ساختمانی از این چوب استفاده نمایید.
 • استفاده از ترموود در چهارچوب پنجره : برای پنجره ها هم می توانید از قاب های چوبی استفاده نمایید. بافت چوبی و رنگ جذاب ترموود موجب جلوه بخشیدن به دکوراسیون داخلی و زیبا شدن فضای ساختمان می شود.
 • استفاده از ترموود برای ساخت سونا، روف گاردن و تراس چوبی : ترموود مقاومت بسیار زیادی در مقابل آب و رطوبت دارد، از همین طریق می توانید به راحتی برای ساخت اتاقک های سونا، حمام، تراس و روف گاردن استفاده نمایید.
 • کاربرد ترموود برای ساخت شلف ، انواع قفسه، انواع کتابخانه و درب چوبی : یکی دیگر از موارد استفاده مهم چوب ترموود در ساخت شلف، قفسه و انواع مختلف میز و کتابخانه می باشد و شما می توانید با استفاده از این نوع چوب، محصولات بسیار با کیفیتی را تولید و عرضه نمایید.
 • استفاده از ترموود برای ساخت کابینت : به دلیل مقاومت بسیار خوبی که چوب ترموود دارد می تواند برای تولید کابینت نیز مورد استفاده قرار بگیرد. این چوب با ظاهر زیبایی که دارد می تواند سال ها در برابر رطوبت آسیب نبیند و مورد استفاده قرار بگیرد.

شما می توانید موارد کامل تر آن را در قسمت چوب ترموود نیز بخوانید و اطلاعات کامل تری در خصوص موارد استفاده چوب ترموود کسب نمایید.

قیمت چوب ترموود

 

قیمت چوب ترموود بر اساس متر مربع می باشد، همچنین میزان ضخامت چوب نیز تاثیر بسیاری در قیمت آن می گذارد. واحد متر مربع معیاری دقیق و آسان برای محاسبه چوب ترمووودهای به کار رفته در کف پوش ترمووود یا نمای ترمووود می باشد.

 

سخن پایانی

 

حتما تا الان با این موضوع آشنا شدید که چوب ترمو وود چیست ،حال اگر به طور کلی طرفدار چوب ترمو هستید و به تولیدات ملی اهمیت می دهید، بهتر است بدانید که نوع ایرانی این چوب مورد استقبال خیلی از مصرف کنندگان قرار گرفته است. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این چوب با همکاران ما در مجموعه اسلو پاینت تماس حاصل فرمایید تا آن ها بتوانند شما را در این خصوص راهنمایی کنند.

Rate this post

مطالب مرتبط

66 نظر برای “چوب ترموود ؛ متریالی نوین و مقاوم

 1. میثم گفت:

  سلام
  چوب ترموود چه مراحل جالبی برای تولید شدن داره…مقاله خیلی جالبی بود.
  دم شما گرم آقا

  1. nikaadseo گفت:

   سلام دوست من
   مرسی از نظرتون که در خصوص چوب ترموود گذاشتید.
   منتظر مقاله های جدید ما باشید.

 2. علی گفت:

  چوب ترموود خیلی برای دیزاین نمای داخلی و خارجی منزل خوبه واقعا جلوه زیبایی به ساختمون میده

  1. nikaadseo گفت:

   سلام دوست من
   مرسی از این که نظرتون رو راجبه مقاله چوب ترموود به اشتراک گذاشتید.
   به شما پیشنهاد می کنیم که به بقیه مقالات ما هم سر بزنید.

 3. حمیدرضا گفت:

  چوب ترموود متریال خیلی خوبی داره

  1. nikaadseo گفت:

   سلام دوست من
   ممنونم از این که نظر خودتون رو درباره چوب متریال به اشتراک گذاشتید.
   به شما پیشنهاد می کنم که به بقیه مقالات ما هم سر بزنید.

 4. علی گفت:

  چوب ترموود برای استفاده داخلی خیلی خوبه به همتون این رو پیشنهاد می کنم

  1. nikaadseo گفت:

   سلام دوست من
   ممنونم که نظرتون رو برای مقاله رنگ چوب ترموود به اشتراک گذاشتید.
   به شما پیشنهاد می کنیم که بقیه مقالات ما هم سر بزنید.

 5. حمید گفت:

  چوب ترموود کاربرد زیادی برای دکوراسیون داخلی و خارجی داره

  1. nikaadseo گفت:

   سلام دوست من
   مرسی از این که نظرتون رو برای مقاله چوب ترموود به اشتراک گذاشتید
   به شما پیشنهاد می کنم به بقیه مقالات هر سر بزنید.

 6. کریمی گفت:

  چوب ترموود برای انجام طراحی و دکوراسیون داخلی خیلی خوبه به نظرم

  1. nikaadseo گفت:

   سلام دوست من
   بله واقعا همین طور هست، ممنون که کامنتتون رو در خصوص مقاله چوب ترموود به اشتراک گذاشتید.
   اگر سفارسی داشتید می تونید همین حالا با کارشناسان ما در اسلو پاینت تماس حاصل فرمایید.

 7. خلیلی گفت:

  مراحل تولید چوب ترموود خیلی برام جالب بود ممنونم

  1. nikaadseo گفت:

   سلام دوست عزیز
   متشکرم از به اشتزاک گذاشتن کامنتتون برای این مقاله. به شما پیشنهاد می کنم که به سایر مقالات سایت هم سر بزنید.

 8. علی گفت:

  چوب ترموود متریال خوبیه برای فضای بیرونی کافه و رستورانه

  1. nikaadseo گفت:

   سلام دوست من مرسی از کامنتی که گذاشتید.
   ما می تونید به سایر مقالات وب سایت ماهم سر بزنید.

 9. جلالی گفت:

  چوب ترموود رو من برای نمای ساختمان خونمون استفاده کردم با این که هوا خیلی مرطوب هست اما با محافظ رنگ مشکلی براس پیش نیومده.

  1. nikaadseo گفت:

   سلام دوست من مرسی از کامنتی که گذاشتید.
   بله همین طور هست، چوب ترموود کاربرد های خیلی زیادی دارد که یکی از آن ها نمای ساختمان می باشد.
   راستی شما می تونید به سایر مقالات وب سایت ماهم سر بزنید.

 10. طاهری گفت:

  سوالی که داشتم اینه که چوب ترموود بیشتر در کدوم پیدا میشه؟
  ممنون میشم که جواب این سوال رو به مقاله اضافه کنید متشکرم.

  1. nikaadseo گفت:

   سلام دوست من
   خیلی خوشحالیم که این مقاله رو مطالعه کردید. بله حتما نظر شما به واحد تولید محتوا گزارش میشه.
   به شما پیشنهاد می کنم که به سایر مقالات سایت اسلو پاینت هم سر بزنید.

 11. خلیلی گفت:

  سلام
  نصب چوب ترموود به چه صورته میشه این رو توضیح بدید؟

  1. nikaadseo گفت:

   سلام دوست من
   شما می توانید برای دریافت مشاوره در خصوص نصب چوب ترموود با کارشناسان ما تماس بگیرید

 12. هادی گفت:

  سلام
  شما خیلی خوب گفتید که چوب ترموود چیه و چه کاربردی داره، خلاصه و کامل بود ممنونم

  1. nikaadseo گفت:

   سلام دوست من
   خوشحالیم که مقاله براتون مفید بوده، به شما توصیه می کنیم که به دیگر مقالات سایت اسلو پاینت هم سر بزنید.

 13. محمدی گفت:

  چوب ترموود نسبت به بقیه چوب ها کمتر دچار آفت میشه

  1. nikaadseo گفت:

   سلام دوست من
   ممنونم که نظرتون رو برای رنگ ترمو به اشتراک گذاشتید.
   بله واقعا همین طور هست.
   به شما توصیه می کنیم که به بقیه مقالات سایت هم سر بزنید.

 14. رضا گفت:

  من به خوبی متوجه شدم که چوب ترموود چیه… به نظرم خیلی خوب و کامل بود ممنونم.

  1. nikaadseo گفت:

   سلام دوست من
   ممنونم که نظرتون رو درباره چوب ترموود به اشتراک گذاشتید…
   به شما توصیه می کنم که به بقیه مقلات سایت هم سر بزنید.

 15. اشکان گفت:

  سلام
  من چه جوری می تونم مشخصات دقیق چوب ترموود رو به دست بیارم؟

  1. nikaadseo گفت:

   سلام دوست من
   شما می تونید برای پاسخ به این سوال با کارشناسان ما در اسلو پاینت تماس بگیرید.
   به شما توصیه می کنم که به سایر مقالات ما هم سر بزنید.

 16. امیری گفت:

  انواع چوب ترموود رو از کجا می تونم کاتالوگشو ببینم؟

  1. nikaadseo گفت:

   سلام دوست من
   شما می تونید برای پاسخ به این سوال با کارشناسان ما در اسلو پاینت تماس بگیرید.
   به شما توصیه می کنم که به سایر مقالات ما هم سر بزنید.

 17. رضا پور گفت:

  مزایای چوب ترموود رو خلاصه و کامل گفتید مرسی

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   خیلی خوش حالیم که از مطلب گفته شده رضایت داشتید.
   به شما توصیه می کنم که به بقیه مقالات ماهم در اسلو پاینت سر بزنید.

 18. نیازی گفت:

  سلام من برای سفارش چوب ترموود می تونم تلفنی با شما هماهنگ کنم؟

  1. nikaadseo گفت:

   سلام دوست من
   شما می تونید برای پاسخ به این سوال با کارشناسان ما در اسلو پاینت تماس بگیرید.
   به شما توصیه می کنم که به سایر مقالات ما هم سر بزنید.

 19. تقی زاده گفت:

  سلام
  ممنونم که توضیح دادید که ترموود چیه واقعا کامل بود

  1. nikaadseo گفت:

   سلام دوست من
   خوشحالیم که از مقاله ترموود چیست راضی بودید.
   به شما توصیه می کنم که به سایر مقالات سایت اسلو پاینت هم سر بزنید.

 20. رحمتی گفت:

  چوب ترموود رو خیلی خوب توضیح دادید که چطور به عمل میاد ممنونم

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   خوشحالیم که مطلب براتون مفید بوده.
   به شما توصیه می کنم که به بقیه مقالات سایت هم سر بزنید.

 21. ثریا گفت:

  نصب چوب ترموود از سمت شما برای ما انجام می شه؟

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   بله، شما می تونید برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان ما تماس بگیرید.
   به شما پیشنهاد می کنم که به بقیه مقالات ما هم سر بزنید.

 22. رئیسی گفت:

  چه جالب من نمی دونستم که چوب ترموود از پختن به دست میاد

  1. nikaadseo گفت:

   سلام دوست من
   خیلی خوشحالیم که مقاله براتون مفید بوده، به شما پیشنهاد می کنیم که به سایر مقالات و ب سایت نیز سر بزنید :
   https://oslopaint.com/blog/

 23. قلی پور گفت:

  ابعاد چوب ترموود بر حسب چه معیاریه

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   بر اساس متر مربع محاسبه می شه، شما می تونید برای کسب اطالعات بیشتر در خصوص چوب ترموود با کارشناسان ما در اسلو پاینت تماس حاصل فرمایید.
   به شما توصیه می کنم که به سایر مقالات ماهم سر بزنید.

 24. بهرامی گفت:

  چوب ترموود با توجه به این که یک چوب فرآوری شده هست واقعا در برابر رطوبت مقاومه

  1. nikaadseo گفت:

   سلام دوست من
   بله واقعا همین طور هست.
   چون که چوب ترموود حرارت می بینه دیگه رطوبت رو با داخل خودش نفوذ نمیده.
   به شما پیشنهاد می کنم که به سایر مقالات سایت نیز سر بزنید.

 25. لهراسبی گفت:

  فروش چوب ترموود رو به صورت تلفنی هم می تونم سفرش بدم؟

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   بله می تونید سفارش بدید. برای دریافت مشاوره هم می تونید با مجموعه تماس بگیرید تا کارشناسان ما به درستی شما رو راهنمایی کنند.

 26. تینا گفت:

  سلام
  موارد استفاده از چوب ترموود چیست

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   شما می تونید در دکوراسیون داخلی و خارجی و هر فضایی که قابلیت استفاده از چوب ترموود رو داره از اون استفاد کنید.

 27. خادمی گفت:

  سلام
  ممنون که راجبه ترموود چیست به این خوبی توضیخ دادید، من فکر نمی کردم که همچین کاربرد و مزایایی داشته باشه

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   خوشحالیم که مقاله براتون مفید بوده دوست من
   به شما توصیه می کنم که به بقیه مقالات سایت هم سر بزنید.

 28. کاشانی گفت:

  سلام مشخصات چوب ترموود رو میشه واضح تر بگید ممنون

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   بله ما به بخش محتوای تخصصی سایت گزارش میدیدم که به صورت دقیق تری به این موضوع بپردازند.

 29. دربندی گفت:

  سلام
  من واقعا نمی دونستم که چوب ترموود چیه ، مرسی از مقاله خوبی که گذاشتید.

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   خوشحالیم از این که مقاله براتون مفید واقع شده. به شما توصیه می کنیم که به سار مقالات تخصصی ماهم در اسلو پاینت سر بزنید.
   https://oslopaint.com/blog/

 30. مولایی گفت:

  چوب ترموود به نسبت قیمیتی که داره به نظرم با توجه به میزان مونداریش واقعا به صرفه هست.

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   بله همین طور هست. باید از نظر برخی افراد خیلی گرون به نظر بیاد این چوب بیاد اما با توجه به میزان موندگاری بالایی که داره واقعا به صرفه می باشد.
   به شما توصیه می کنم که به بقیه مقالات سایت هم سر بزنید :
   https://oslopaint.com/blog/

 31. کیانی گفت:

  طول چوب ترموود در مرحله اولیه تولید چه قدره؟

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   ابعاد مختلفی داره و نمی تونیم اندازه ثابتی رو برای اون در نظر بگیریم.
   ابعاد دقیق و احتمالی به محتوا اضافه خواهد شد تا شما بتوانید به راحتی انتخاب کنید.

 32. طارمی گفت:

  سلام
  مرسی که توضیح دادید چوب ترموود چیست ، واقعا جالب بود

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   خوش حالیم که مقاله براتون مفید بوده. به شما توصیه می کنیم که به بقیه مقالات تخصصی سایت نیز سر بزنید :
   https://oslopaint.com/blog/

 33. نیازی گفت:

  سلام
  چه جالب من نمی دونستم که ابعاد چوب ترموود به این شکل محاسبه میشه. تشکر

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   خیلی خوش حالیم که مقاله براتون مفید بوده، به شما توصیه می کنم که به بقیه مقلات سابت هم سر بزنید :
   https://oslopaint.com/blog/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *