مقالات

ریمو رنگ ترموود

ریمو رنگ ترمو با عکس

ریمو رنگ ترموود یکی از کارهای مهمی می باشد که نیاز به دقت دارد و باید توسط افراد متخصص انجام شود. وقتی دیگر چوب ترموود با رنگ کردن هم جلایی پبدا نمی کند و ظاهر نامناسبی به خود می گیرد باید آن را ریمو کنید و چوب جدیدی را جایگزین آن کنید.

افراد کارشناس برای بیشتر شدن طول عمر چوب از رنگ چوب مخصوص ترمو استفاده می کنند تا دوام چوب ترمو را بیشتر کنند. توجه داشته باشید که مصنوعات چوبی همیشه نیاز به یک محافظ دارند تا در برابر عوامل محیطی سالم بمانند. البته هر چند وقت یکبار باید این رنگ آمیزی تمدید شود تا دوام چوب ترمو برای سالیانی طولانی برقرار باشد.چوب ترموود در برابر عوامل محیطی مثل باران، برف و… حساس هستند و اگر به درستی از آن ها مراقبت نشود بعد از مدتی باید ریمو رنگ ترمو انجام شود و چوب جدیدی جایگزین آن شود یا عمل لایه برداری آن انجام شود.

 

نکات استفاده از چوب ترمو

 

نکاتی که در استفاده از این چوب باید در نظر داشته باشید این است که حتی بعد از استفاده از محافظ هم نباید سطح چوب را کثیف کنید و اگر آبی بر روی آن ریخته شد باید سریعا آن را خشک کنید. این کار به دوام چوب کمک می کند و باعث می شود که چوب شما در طول دراز مدت کمتر دچار آسیب شود تا به ریمو رنگ ترمو احتیاجی پیدا نکنید.

همچنین اگر مایعی که بر روی چوب ریخته می شود دارای مواد شیمیایی باشد می تواند برای سطح چوب ترمو خیلی مضر باشد و سطح براق و سالم آن را به راحتی تخریب کند. پس در هنگام استفاده از چوب ترمو به نحوه نگهداری آن نیز باید خیلی توجه داشته باشید تا بتوانید در مدت زمان زیادی از زیبایی این چوب در نمای داخلی و خارجی خانه یا محل کار خود لذت ببرید.

 

 

بهترین روش ریمو رنگ ترمو

راه کار های جلوگیری از به وجود آمدن لکه بر روی چوب ترموود

 

به وجود آمدن لکه ها یکی از عوامل مهم در ریمو رنگ ترموود می باشند، به همین دلیل باید از به وجود آمدن لکه ها بر روی چوب جلوگیری کنیم و اگر هم لکه ای به وجود آمد سریعا راهی برای پاک کردن آن پیدا کنیم تا از به جا ماندن لکه ها جلوگیری کنیم.

توجه داشته باشید لکه های در هنگامی که خیس هستند راحت تر پاک می شوند و معمولا ردی از خود به جا نمی گذارند.

ریمو رنگ ترموود و برداشتن سطح آسیب دیده آن در صورت نیاز باید انجام شود. ترممود یک متریال چوبی زیبا و زیست محیطی است که شکل خود را در تمام فصول حفظ می کند. با ریمو رنگ ترموود، چوب می تواند ظاهر زیبای خود را حفظ کند و برای سال ها در شرایط خوبی باقی بماند. اگر این کار ها را انجام دهید می توانید نمای چوبی ساختمانتان را در برابر آب و هوا و سایش محافظت کنید.

در صورت عدم رسیدگی به این چوب ، چوب ترموود به علت اشعه ماوراء بنفش تحت تاثر قرار می گیرد و رنگش تغییر می کند. اما جای نگرانی نیست و در صورت ترک خوردن و شکستن چوب می توانید با ریمو رنگ ترموود آن را بازسازی کنید. به عبارت دیگر اگر که هر سال و یا دوسال یک باز از رنگ چوب ترمو استفاده کنید، دیگر درگیر این جور مشکلات نمی شوید.

 

پیشنهاد ما به شما : رنگ چوب فضای خارجی

 

تغییر دیزان منزل شما با ریمو رنگ ترمو

 

در مواردی ممکن است که شما بخواهید برای تغییر دیزاین فضای بیرونی و یا داخلی منزل یا محل کار خود، چوب ترموی استفاده شده را ریمو کنید و چوب جدیدی با دیزان بهتری را جاگزین آن کنید.

در این خصوص شما می توانید با کارشناسان ما در تیم اسلو پاینت تماس حاصل فرمایید تا آن ها شما را به درستی راهنمایی کنند و ایده های جذابی را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

به یاد داشته باشید که رنگ انتخابی در استفاده مجدد از چوب ترمو هم بسیار حائز اهمیت می باشد و باید در این مورد هم از مشاوران راهنمایی بگیرید تا استایل  زیبایی را به محیطتان بدهید و از آن لذت ببرید.

رنگ انتخابی برای چوب باید متناسب با سایر المان های استفاده شده در ساختمان مانند، آجر ها، سنگ ها و… باشد تا بیشتر خودش را نشان دهد.

 

 

ریمو رنگ ترموود با تصویر

ریمو رنگ ترموود در اسلو پاینت

 

برای ریمو لایه ای از سطح چوب راه های مختلفی وجود دارد که در اینجا به دو مورد از آن اشاره می کنیم.

 

روش اول :

بهتر است بدانید که در روش فیزیکی ریمو رنگ ترمو، از عمل لایه برداری استفاده می شود. لایه برداری از سطح چوب به این صورت است که توسط دو دستگاه از سطح چوب سنباده کشیده می شود و در طی چند مرحله این کار انجام می شود، روش کار به این صورت است که در این قسمت با به کار گیری سنباده‌های زبر با توجه به نوع کار، عمل لایه برداری به شکل کاملی انجام می شود.

حال در این قسمت بعد از آن که رنگ قبلی کاملا از سطح چوب ریمو شد، در مرحله بعدی با استفاده از سمباده نرم سطح چوب پولیش داده می شود و بعد از آن با به کار گیری یک دستگاه کارواش فشار قوی بقیه براده‌های باقیمانده از مرحله قبلی از سطح چوب پاک می شود وچوب مجددا امکان رنگ آمیزی پیدا می کند. این کار با توجه به چوب ترمو استفاده شده ممکن است در مراحل مختلفی انجام شود. این نکته را در نظر بگیرید که بعد از اتمام عملیات حتما از یک محافظ چوب استفاده شود تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

 

روش دوم :

در روش دوم لایه برداری از سطح چوب با استفاده از رنگ‌ برها انجام می گردد. رنگ برها مواد شیمیایی اسیدی یا بازی می باشند که بر اساس فرمول شیمیایی که دارند رنگ را در خود حل می کنند و آن را کملا از روی سطح ریمو می کنند. این رنگ برها انواع مختلفی دارند و می تواند تک جزئی، دو جزئی یا در انواع بیشتری باشند.

روش کار به این صورت است که در ریمو رنگ ترموود به صورت لایه ای، در روش رنگ بری با مواد رنگ بر پس از آغشته کردن سطح چوب یا ترموود به ماده رنگ بر بسته به دمای محیط از یک تا چند ساعت زمان خواهد برد تا اثر محلول به خوبی مشخص شود.بعد از این که رنگ به سطح چوب آمد با استفاده از محلول هایی که برای شست و شوی سطح چوب وجود دارند باید کل رنگ از روی سطح شسته شود و سپس کل سطح چوب با آب شست و شو داده می شود تا دوباره آماده رنگ زدن شود. بعد از اتمام تمام مراحل استفاده از محافظ چوب نیز فراموش نشود.

 

 

روش ریمو رنگ ترموود

مزایا ریمو رنگ ترموود

 

ریمو رنگ ترموود به دنبال خوب یکسری مزایا و خوبی ها دارد که مقاومت چوب شما را در برابر شرایط مختلف آب و هوایی بالا می برد. چوب می تواند با جذب اکو و نویز صداهای ناهنجار به عنوان یک مقاوم عالی در برابر صدا استفاده شود. معمولا در مکان هایی مانند استودیو صدا، سالن های همایش و کنسرت از لایه های چوب برای ایجاد عایق در ساختمان ها استفاده می کنند. به دلیل استفاده نکردن از مواد شیمایی و سمی هم استفاده کردن از این چوب هیچ ضرری برای طبیعت ندارد.

این مزایا شامل مواردی می شود که در ادامه به آن اشاره می کنیم :

۱-  افزایش مقاومت در برابر پوسیدگی

۲- عایق شدن در برابر امواج صوتی

۳- متنوع بودن و امکان انتخاب

۴- وجود نداشتن نا خالصی ها و مواد شیمیایی در بافت چوب

۵- افزایش دوام چوب در برابر عوامل مختلف و طبیعی

۶- افزایش دوام در برابر رطوبت

۷- مقاومت در برابر ایجاد قارچ و کپک

 

نتیجه گیری

 

دوست داران محیط زیست بهتر است بدانند که  چوب نرمی که برای تولید ترمووود استفاده می شود، هیچ گونه مواد شیمیایی یا مواد خارجی در هنگام تولید به آن اضافه نمی شود، ترموود یک ماده سازگار با محیط زیست است که می توان آن را  با استفاده از روش های طبیعی نیز تولید کرد و به همین دلیل به راحتی می توان آن را بازیافت کرد. به دلیل رشو های فرآوری این چوب با حرارت، مقاومت آن در برابر پوسیدگی و قارچ می شود.

علاوه بر آن هنگامی که چوب با حرارت تولید می شود، طول عمر متوسط ​​آن طولانی می شود. مدت زمان ماندگاری چوب بستگی به درجه حرارتی دارد که چوب در معرض آن قرار می گیرد و فرآوری می شود، اما به طور کلی هر چه دما بالاتر باشد، مقاوت چوب بیشتر می شود.

پختن و فرآوری چوب ترموود باعث ایجاد تغییرات شیمیایی و ساختاری در چوب می شود که در نتیجه برخی از خصوصیات و کیفیت آن را تغییر می دهد.

گرمای شدیدی که چوب در طول تولید در معرض آن قرار می گیرد، به عمق هسته چوب نفوذ می کند و رطوبت آن را خشک می کند و باعث می شود تمام رطوبت از چوب حذف شود. بنابراین خوب است بدانید که ترموود در برابر رطوبت بسیار مقاوم است و نسبت به عواملی که سبب تورم چوب، ترک خوردن و انقباض آن می شوند، واکنش کمی نشان می دهد و اگر مشکلی هم پیش آمد شما می توانید به راحتی با ریمو رنگ ترموود آن را حل کنید.

همان طور که متوجه شدید ریمو رنگ ترموود راهکارهای متفاوتی دارد که با توجه به بودجه و دوام بیشتر هر کدام می توانید هر کدام را انتخاب کنید. شما عزیزان می توانید برای انجام عملیات ریمو رنگ ترمو همین حالا با مجموعه اسلو پاینت تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما به سوالات شما پاسخ دهند.

Rate this post

26 نظر برای “ریمو رنگ ترموود

 1. کاظمی گفت:

  سلام
  ریمو رنگ ترموود چه قدر زمان می بره؟

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   بستگی به متراژ چوب شما دارد. شما می تونید برای کسب اطالاعات راجبه میزان هزینه آن همین خالا تماس بگیرید و اندازه مکان چوبی خودتون رو اعلام کنید.

 2. کرمی گفت:

  ریمو رنگ ترموود هم جزو خدمات شما هست؟

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   بله دوست عزیز ، برای کسب اطالعات بیشتر شما می تونید با کارشناسان ما در اسلو پانت تماس حاصل فرمایید.
   به شما توصیه می کنیم که به سایر مقالات سایت نیز سر بزنید.

 3. نعمتی گفت:

  چه جالب من نمی دونستم که ریمو رنگ ترموود این همه مزایا داره

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   بله همین طور هست. خوشحالیم که مقاله براتون مفید بوده.
   به شما توصیه می کنیم که به سایر مقالات سایت هم سر بزنید.

 4. حلیمی گفت:

  ریمو رنگ ترموود چه قدر مزایا داره، مرسی بابت اطالعات خوبتون

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   خوشحالیم که مقاله براتون مفید بوده دوست من
   به شما توصیه می کنم که به بقیه مقالات سایت هم سر بزنید.

 5. الماسی گفت:

  ریمو رنگ ترموود در تمام طول سال یه قیمت داره؟

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   بابت قیمت با توجه به وضعیت بازار نمی توانیم قیمت ثابتی را به شما بدهیم. بهتر است اگر که قصد خرید دارید همین حالا اقدام کنید.

 6. تبریزی گفت:

  ریمو رنگ ترموود معمولا چه قدر طول می کشه؟

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   پاسخ این سوال بستگی به متراژ فضای شما داره
   شما می تونید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در اسلو پاینت تماس حاصل فرمایید.

 7. نیما غلامی گفت:

  من واقعا نمی دونستم که ریمو رنگ ترموود اینقدر مزایا داره

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   بله این چوب به دلیل این که فراوری میشه خیلی مزایا داره. ممنونیم که نظرتون رو بابت این مقاله به اشتراک گذاشتید.

 8. نازنین تارمی گفت:

  ریمو رنگ ترموود چه تاثیری بر نمای چوب ترموود می ذاره؟

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   شما می تونید با ریمو چوب ترمو ظاهر چوب تون رو جدید کنید و رنگ جدیدی به اون بدید.

 9. کیمیا گفت:

  ریمو رنگ ترموود واقعا تاثیر مثبتی روی ظاهر چوب میذاره
  مرسی از مقاله خوبتون

  1. nikaadseo گفت:

   سلام
   خیلی خوشحالیم که مقاله براتون مفید بوده، به شما توصیه می کنم که به بقیه مقالات سایت سر بزنید.

 10. گیلانی گفت:

  وقتی ریمو رنگ ترموود وقتی انجام بشه چه قدر باد بگذره که دوباره بتونیم روس سطح اون رو رنگ بزینم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *